Sözlü Tercüme Hizmetleri

 

Simültane (Eş Zamanlı) Tercüme

 

Simültane tercüme hizmetimiz, ileri derecede dil bilgisine ve teknik deneyime sahip, diksiyonu sorunsuz, konulara hakim, deneyimli simültane çevirmenlerimiz tarafından sizlere sunulmaktadır.

Simültane tercümede tercüman, içinde mikrofon ve kulaklık bulunan özel bir tercüme kabininde yer alır. Konuşmacının söylediklerini kulaklıkla dinlerken eş zamanlı olarak hedef dile tercüme eder ve bu sözlü çeviriyi mikrofona konuşarak dinleyicilere aktarır.

Simültane tercüme genellikle kongre, seminer, konferans gibi katılımcı ve dinleyici sayısının yüksek olduğu organizasyonlarda başvurulan bir tercüme yöntemidir.

 

 

Ardıl (Konsekütif) Tercüme

 

Yabancı konuklarınız ve ticari muhataplarınız ile yapacağınız ticari görüşmeler, iş toplantıları, uluslararası iş anlaşmaları, açılış törenleri, basın toplantıları, kokteyl ve iş yemekleri gibi alanlarda, herhangi bir ekipman kullanılmadan verdiğimiz sözlü tercüme hizmetidir.

Ardıl çeviride tercüman, konuşmacının yaptığı konuşma sırasında notlar alır ve çevirisini, konuşmacının cümleyi, paragrafı veya konuşmasını bitirmesinin ardından hedef dilde sözlü olarak dinleyicilere aktarır.

Bizimle çalışan tercümanlar firmamızca denetlenmiş olup uzmanlık alanlarında en az 3 yıl deneyime sahip tercümanlardır.

 

 

Fısıltı Tercüme

 

Teknik yardıma gerek olmaksızın bir ya da iki katılımcının eş zamanlı (simültane) çeviriye ihtiyaç duyduğu durumlarda verdiğimiz sözlü tercüme hizmetidir.


Fısıltı çeviride tercüman dinleyicilerin yanına oturur ve konuşmanın çevirisini fısıltı şeklinde eş zamanlı olarak gerçekleştirir.

 

 

 

SOSYAL MEDYA

 

 

İLETİŞİM

 

 

MESAİ SAATLERİ

 

         

 

Skype adresimiz:
netzwerk@intersprachen.de

 

Cüneyt Akçınar

 

Schulenburger Landstr. 216

30419 Hannover

 

Telefon: +49 (0)511 / 47 39 634

Cep: +49 (0)157 / 77 33 93 27

E-Posta: info@almanca-tercueman.de

Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe
10:30 - 18:30

Salı ve Cuma
10:30 - 16:00

 

 

 

 

Şirket Bilgileri

Gizlilik

GSŞ

Download

İş Başvuruları

© Almanca-Tercüman.de 2002. Tüm Hakları Saklıdır.